Рус  |  Укр
  Официальный сайт КП «Харьковский метрополитен»  
 

Услуги пассажирам

 

Інструкція з користування повнотарифною безконтактною електронною карткою оплати проїзду в КП «Харківський метрополітен»
 
Загальні положення
 
Терміни в Інструкції вживаються у такому значенні:
Повнотарифна безконтактна електронна картка для проїзду в метрополітені (далі – повнотарифна БЕК) – пластикова картка з вмонтованим в неї електронним мікрочипом, в пам’яті якого розміщується інформація щодо поточного балансу картки, тобто суми передплати за проїзд в метрополітені.
Автомат з продажу карток – пристрій пасажирської автоматики, що призначений для автоматизованого продажу повнотарифних БЕК. Автомати встановлені в вестибюлях станцій метрополітену.
Автоматичний контрольний пункт (далі – турнікет) – пристрій пасажирської автоматики, що призначений для пропуску пасажирів на станцію метрополітену. Турнікети встановлені в вестибюлях станцій метрополітену.
Термінал самообслуговування для поповнення БЕК оплати проїзду (далі – термінал) – пристрій пасажирської автоматики, що призначений для проведення операції поповнення балансу картки. Термінали встановлені в пішохідних переходах та в вестибюлях станцій метрополітену.
 
Порядок користування БЕК та
порядок проходу на станцію за допомогою повнотарифної БЕК
 
ПовнотарифнуБЕК можна придбати в автоматах з продажу карток. З моменту придбання повнотарифна БЕК є власністю користувача. Для використання БЕК в якості засобу оплати за проїзд необхідно мати на балансі картки суму не меншу вартості однієї поїздки. Поповнення повнотарифної БЕК здійснюється за допомогою терміналів самообслуговування. Максимальна сума поповнення БЕК складає 500,00 (П’ятсот) грн.
При проході пасажира через турнікет на станцію здійснюється зменшення балансу повнотарифної БЕК в розмірі вартості однієї поїздки.
Для проходу через турнікет на станції метрополітену за допомогою повнотарифної БЕК необхідно:
•         піднести БЕК впритул до спеціально визначеного місця на панелі з правої сторони турнікету з позначкою електронної картки та утримувати її до появи на екрані турнікету напису, що визначає можливість здійснення проходу на станцію (при цьому, на екрані висвітлюється сума, що залишилась на балансі картки після сплати проїзду);
•         після зміни кольору на світловому індикаторітурнікету з червоного на зелений (дозвіл проходу) прибрати БЕК таздійснити прохід через турнікет не пізніше ніж за 7 секунд.
Прохід через турнікети на станції за допомогою повнотарифних БЕК неможливий у разі:
   •             відсутності достатньої суми коштів на балансі картки;
•             технічної несправності БЕК;
•             технічної несправності турнікету.
У разі неспрацювання повнотарифної БЕК необхідно звернутися до чергового персоналу станції.
 
Порядок зберігання повнотарифних БЕК
 
Для запобігання пошкодження повнотарифної БЕК необхідно: уникати деформації картки, не згинати її та не допускати ударів по картці, запобігати від потрапляння картки в потужне електромагнітне поле, не допускати попадання на картку їдких речовин, не допускати нанесення на БЕК написів та подряпин.
 
Порядок дій у разі несправності повнотарифної БЕК
 
Гарантійний строк експлуатації повнотарифної БЕК становить 6 (шість) місяців. Гарантійний строк обчислюється з дати першого використання БЕК як засобу оплати за проїзд.
У разі виникнення технічної несправності картки протягом гарантійного строку (якщо несправність виникла не з вини користувача) повнотарифна БЕК підлягає безкоштовному обміну в Пункті обслуговування безконтактних електронних карток, що розташований на станції «Історичний музей», а кошти з несправної повнотарифної БЕК переносяться на нову картку.
При несправності повнотарифної БЕК після закінчення гарантійного строку або, якщо несправність повнотарифної БЕК виникла з вини користувача (не залежно від гарантійного строку використання картки), власнику картки необхідно придбати нову повнотарифну БЕК. Після чого в Пункті обслуговування безконтактних електронних карток проводиться операція перенесення залишку коштів з балансу несправної картки на нову повнотарифну БЕК.
Кошти з безконтактних електронних карток оплати проїзду в метрополітені поверненню не підлягають.
 
 
 
 
 
Разработка и поддержка ООО Студия «ВэбДеко»