Харківський метрополітен виконує планово-попереджувальні роботи на ескалаторах

Зокрема сьогодні, 16 грудня, бригада дистанції ескалаторів електромеханічної служби КП «Харківський метрополітен» виконувала огляд та перевірку напрямних привідної станції на ескалаторі №2 станції «Історичний музей».

Як зазначив, начальник дистанції ескалаторів електромеханічної служби Сергій Дроздов, керівництво метрополітену приділяє особливу увагу утриманню ескалаторного господарства у технічно справному стані та забезпеченню безпеки пасажирів.

«Кожен день, на кожному ескалаторі виконуються ті чи інші роботи різної складності та виду. У даний час наша бригада виконує роботи з огляду напрямних привідної станції, очищення, огляду та перевірки технічного стану кріплень декількох вузлів ескалатору», - повідомив Сергій Дроздов.

За його словами, ескалатори відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки, тому і находження на них потребує певної уваги.

«Треба неухильно дотримуватися правил – триматися за поручні, забороняється бігти або сидіти на сходах, торкатися рухомих частин. Приділяти особливу увагу при находженні на ескалаторі у довгому одязі та при переміщенні разом із малолітніми дітьми. На сходах нанесені жовті обмежувальні лінії за котрі заборонено заступати», - підкреслив начальник ескалаторної дистанції.

Також Сергій Дроздов зауважив, що попадання сторонніх предметів до ескалатору призводить до зламів, його зупинки та простою, що тягне за собою певні труднощі для пасажирів.

«Поломки ескалаторів трапляються вкрай рідко але є окремі випадки зі сторони пасажирів, коли до механізмів потрапляє багато сторонніх предметів. Це монети, болти, гвинти, окремі елементи одягу або навіть взуття пасажирів», - повідомив начальник дистанції ескалаторів.

Довідка.
Усього на 14 з 30 станцій Харківського метрополітену експлуатується 45 ескалаторів. Найглибший на станції «Пушкінська» - глибина його залягання 30 метрів. Висота залягання ескалаторів на станції «Історичний музей» - 22,2 метри.