Закупівля нового рухомого складу метрополітену

Оновлення рухомого складу Харківського метрополітену є складовою частиною державної програми «Міський громадський транспорт України». Для її реалізації державою було залучено кредитні кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Процедура закупівлі здійснювалась у відповідності до вимог Фінансової угоди між Україною та ЄІБ від 11.11.2016 р. за правилами встановленими ЄІБ та у відповідності до тендерних процедур Європейського союзу.

Участь у тендері приймали дві компанії: ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» (Україна) та CRRC TANGSHAN CO., LTD (КНР).

Запропоновані обома учасниками пропозиції відповідали технічним характеристикам, які були визначені тендерною документацією, та мали прийнятні гарантійні зобов’язання. Проте за критеріями ціни різниця між цими пропозиціями становила понад мільйон євро, а вартість запасних частин та обладнання для технічного обслуговування та ремонту у CRRC TANGSHAN CO., LTD була у двічі нижче ніж у іншого учасника торгів.

У відповідності до вимог Керівництва з закупівель для проектів, що фінансуються ЄІБ, був визначений переможець, та після проведення перевірки банком було погоджено вибір переможця - CRRC TANGSHAN CO., LTD.

Однак, ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» не погодився з рішенням щодо визначення переможця та подав скаргу до Комітету ЄІБ з розгляду скарг на процеси закупівлі. 

За результатами розгляду скарги банк затвердив рішення КП «Харківський метрополітен» щодо визначення переможця тендеру та визнав ствердження у скарзі ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» необґрунтованими.

Довідка

Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком від 11.11.2016 р., було ратифіковано Законом України від 12.04.2017 р. № 2009-VIII «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект «Міський громадський транспорт України») між Україною та Європейським інвестиційним банком».